Aspekty historyczne w Jurgowie

Jurgów to jedna z polskich miejscowości o ciekawej historii, położona w przepięknych okolicznościach na granicy polsko–słowackiej. Została założona w XVI wieku, więc należy do miejscowości, które są stosunkowo najmłodsze, natomiast od początku należała do innego kraju. Do Polski po raz pierwszy została wcielona po upadku Austro-Węgier w 1920 roku, podczas II wojny światowej należała do Słowacji, a następnie ponownie została przyłączona do Polski. Początkowo należała do Węgier – będących wówczas pod panowaniem Olbrychta Łaski. Dzisiaj stanowi interesujący punkt na mapie naszego kraju i cel turystyczny, który koniecznie każdy pasjonata polskiej turystyki powinien szczególnie mieć na uwadze.

Niedaleko znajduje się Bukowina Tatrzańska, a niesamowite i wyjątkowe okoliczności przyrody sprawiają, że jest to miejscowość popularna zwłaszcza podczas sezonu zimowego – istnieją tu niesamowite warunki do uprawiania sportów zimowych, takich jak narciarstwo czy nawet snowboard. Jest tu między innymi wyciąg narciarski, odpowiednio przygotowany w celu zaspokojenia potrzeb każdego miłośnika. Również latem będziemy mogli napawać się niesamowitymi atrakcjami, a pięknych i niepowtarzalnych miejsc wartych zwiedzenia nie zabraknie. Jurgów jest w stanie pomieścić sporą ilość turystów – noclegi oparte są na wieloletnim doświadczeniu, gwarantują dobrą cenę pokoju i idealne warunki, w których z chęcią odpocznie każdy urlopowicz (zobacz -> meteor-turystyka.pl).

Do atrakcji, jakie koniecznie trzeba mieć na uwadze, wybierając się do Jurgowa, należy między innymi tartak, napędzany energią pochodzącą z wody. Niegdyś był czymś wyjątkowym, z niego przez wiele lat dumni byli tutejsi mieszkańcy. Zamieszkujący te tereny od dawna byli pod wpływem ludności wołoskiej, która nauczyła tutejszych pasterzy, jak wypasać swoje stada w górach, korzystając z szałasów podczas ciepłych pór roku. Tym samym – również te szałasy będziemy mogli zobaczyć na własne oczy i zreflektować się przez chwilę, jak niegdyś życie mogło tutaj wyglądać. Kolejną atrakcją, która przynosiła duże zyski tej miejscowości, są młyny. Posiadanie go było nie lada przywilejem i przynosiło wymierne dochody – to również chluba tutejszej ludności. Jurgów znany był z dostarczania wielkiej ilości mąki i na tym interesie wzbogacił się niejeden władca – dziś pozostałości wciąż sprawiają niesamowite wrażenie. Jeżeli marzy nam się wypoczynek w ciekawych okolicznościach przyrody w niebanalnej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>