Co można robić w Wilkasach?

Wilkasy to ciekawa miejscowość położona w uroczym zakątku Mazur. Wakacje w tym regionie pozwolą nam solidnie odpocząć wśród bogatych walorów przyrodniczych. Błogie lenistwo na plaży czy też wiosłowanie w kajaku – gdyż w Wilkasach możemy spędzić letni czas na różne sposoby. Alternatyw jest wiele i każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Interesująca okolica nie pozwoli zaznać nam nudy ani przez chwilę.

Spora wieś posiada dobrze zorganizowaną bazę noclegową. Miejsca są dostępne w różnych przedziałach, wskazują na to posortowane ceny na Meteorze. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Pole namiotowe, przyjemny domek letniskowy, a może pensjonat. Znajdziemy tutaj także ciekawe ośrodki wypoczynkowe, pokoje gościnne oraz kwatery prywatne. Bez problemu wybierzemy miejsce, które spełnia nasze oczekiwania. Baza noclegowa jest naprawdę szeroka i zróżnicowana. Uważa się, że największym bogactwem Mazur są jeziora i lasy.

Wilkasy leżą nad jeziorem Niegocin, w okolicy znajdziemy także Tajty, Wilkasy Małe i Wilkasy Duże. W sezonie letnim nad brzegami akwenów sporo się dzieje. Spotkamy tutaj miłośników leżenia na piasku i pływania. Zobaczymy nie jedną łódkę wiosłową, motorową, kajak oraz rower wodny. Bez problemu wypożyczymy odpowiedni sprzęt wodny, aby rozpocząć naszą letnią przygodę. 5 km od wsi znajdziemy ciekawą miejscowość – Giżycko. Czeka tutaj na nas wiele atrakcji turystycznych.

Wilkasy doskonale sprawdzą się jako baza wypadowa do fascynujących miejsc w okolicy. Jakie są najważniejsze atrakcje regionu? Koniecznie odwiedźmy twierdzę Boyen. XIX-wieczne fortyfikacje całkiem dobrze się zachowały. Nieco dalej czeka na nas zamek krzyżacki oraz ciekawy most obrotowy na Kanale Łuczańskim. Wzgórze nad Niegocinem utrzymuje potężny Krzyż Brunona. W Giżycku znajdziemy także ciekawy Kościół ewangelicki na placu Grunwaldzkim oraz nowoczesny port pasażerski. Wyruszając nieco dalej warto zahaczyć o sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce oraz Wilczy Szaniec, czyli byłą wojenną kwaterę Hitlera. Mazury to ciekawy region, nie tylko pod względem turystycznym. Sporo się tutaj dzieje i bez wątpienia nie będziemy narzekać na nudę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>