Mikołajki – prawdziwe turystyczne miasto

Turystycznych miast w województwie warmińsko-mazurskim jest sporo, a każde wyróżnia się czymś szczególnym. Pamiętacie np. Wilkasy? Pomysłów na spędzenie tam urlopu jest masa. Nie inaczej jest z Mikołajkami, które są jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Mazur. Odwiedzający cenią sobie je za malownicze krajobrazy, a także atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu. Ten ostatni można zaplanować na kilka sposobów. Pierwszy z nich to leniwy, czyli wycieczka statkiem turystycznym (80minut) po jeziorze Śniardwy, plażowanie na jednym z wybranych kąpielisk, spacerowanie po okolicznych lasach, parkach, rezerwatach. Drugim sposobem jest aktywne spędzenie czasu na spływie kajakowym (jedno lub wielodniowym), wycieczkach rowerowych (sprzęt można wypożyczyć) po specjalnie wyznaczonych do tego celu szlakach. Jeziora dają także możliwość uprawiania dowolnego sportu wodnego, sprzyjają temu również wypożyczalnie sprzętu.

Wspaniałą rozrywką dla rodzin z dziećmi będzie wizyta w Kadzidłowie. Mieści się tam Park Dzikich Zwierząt im. Prof. Benedykta Dybowskiego zamieszkiwany przez różne gatunki, na przykład sarny i łosie. Do niektórych zagród można wejść i bliżej poznać się ze zwierzętami, a czuwa nad tym przewodnik, który oprowadza wszystkie grupy. Park prowadzi projekt, który ma na celu uświadamianie jak ważna jest ochrona środowiska i odpowiednie traktowanie zwierząt. Zajmuje się również ponownym zasiedleniem Puszczy Piskiej przez rysia.

Udany wypoczynek należy zaplanować odpowiednio wcześniej. Nie chodzi tu tylko o to co chce się zobaczyć, ale także o bazę noclegową (tutaj). Szukać odpowiedniego miejsca można na stronie internetowej miasta, blogach, forach, a także w przewodnikach turystycznych. Wszystkie wymienione łączy hasło: "noclegi Mikołajki", które wyszukiwane jest o każdej porze roku. Hotele, pensjonaty, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, pokoje gościnne, a także pole namiotowe funkcjonują cały rok. Dlatego też nieważne kiedy, ważne żeby wybrać się w to miejsce i poczuć jego niezwykły klimat.

6 thoughts on “Mikołajki – prawdziwe turystyczne miasto

  1. Ciekawe są te wasze wpisy, dają wiele możliwości, gdy nie ma się planów na wakacje, a one tuż tuż :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>