Pogorzelica na sportowo

Pogorzelica jest niewielką wypoczynkową miejscowością, którą zlokalizujemy w województwie zachodniopomorskim, nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim. Jest to przede wszystkim miejsce dla kochających ciszę, spokój, kąpiele słoneczne oraz nietypowe atrakcje. Wieś ta to jednakże nie tylko opcja dla lubiących leniwy wypoczynek, jest to także oferta dla kochających sport, a szczególnie dla rowerzystów.

Ta mała, nadmorska wieś zapewnia nam wyjątkową trasę, którą możemy przemierzać kilometry na dwóch kółkach, podziwiając przy tym nadmorskie panoramy. Szlak oznaczony jest kolorem żółtym i prowadzi nas po nawierzchni różnego rodzaju, między innymi szutrach, asfalcie, kostce czy nawet płytach betonowych. Mierzy ona 6,6 kilometra, więc nadaje się na krótką przejażdżkę dla całej rodziny, także dla tych, którzy nie są zawodowymi sportowcami. Trasa ta ma swój początek przy dworcu kolei wąskotorowej, spod której dojedziemy do lasu i przejedziemy nią obok bagien. Będziemy mieli okazję minąć także jednostkę wojskową, a także dojechać do piaszczystej, szerokiej pogorzelickiej plaży. Szlak ma swój koniec dokładnie w miejscu, w którym się rozpoczął, więc nie będziemy mieli problemu ze zorientowaniem się w lokalizacji.

Przez Pogorzelicę przebiega także Szlak Liwiej Łuży [Szlak Liwiej Łuży], czyli zielony szlak turystyczny oraz Europejski Szlak Dalekobieżny E9, który jest szlakiem zerowym i należy do 11 europejskich szlaków wędrówkowych, a jego długość wynosi aż 4500 km.

Po aktywnym dniu na dwóch kółkach warto zatrzymać się na noc w tej miejscowości [noclegi Pogorzelica]. Baza noclegowa jest bowiem dość dobrze rozwinięta, a i ceny ma niewysokie, co jest dodatkowym atutem. Noclegi w Pogorzelicy zapewnią nam bezpiecznie spędzoną noc w takich miejscach jak pokoje gościnne, wille, domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe, a nawet luksusowe apartamenty. Pomimo swych niewielkich rozmiarów, Pogorzelica jest miejscowością, którą bez wątpienia warto odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>