W okolicy Sianożęt, czyli wieża ciśnień w Kołobrzegu

Każdy, kto planuje swój urlop wypoczynkowy rozważa wiele miejsc na wyjazd. Pojawia się wtedy podstawowe pytanie – morze czy góry? Wybierając odpowiedni dla siebie wypoczynek trzeba się kierować przede wszystkim tym, co lubi się robić oraz w jaki sposób spędzać wolny czas. Są osoby, które przede wszystkim wypoczywają podczas wędrówek po górach, ale też takie, które lubią się godzinami wylegiwać na plaży. Jednak istnieją miejsca, w których można połączyć zarówno wędrówki jak i słonce oraz morze. Jednym z takich miejsc są Sianożęty. Jest to mała miejscowość położona w okolicach Kołobrzegu, która swoim urokiem przyciąga wielu turystów.

Sianożęty są miejscem, z którego wszędzie jest blisko – tak określają je odwiedzający. Dzięki wysoko rozwiniętej komunikacji można się szybko przemieszczać między miastami wybrzeża. Zaledwie 10 km jest do pokonania, aby znaleźć się w samym Kołobrzegu [Kołobrzeg], który słynie z przepięknej plaży i wielu zabytków. Podczas pobytu w Sianożętach można poświęcić sobie cały dzień i odwiedzić to przepiękne miasto. Jednym z ciekawszych, znajdujących się tam zabytków jest wieża ciśnień. Jest to budowla, która została wybudowana w 1885 roku w neogotyckim stylu. Cała wieża została wzniesiona z czerwonej cegły. W jej górnej części znajduje się zbiornik, który potrafi pomieścić aż 720 metrów sześciennych wody. Jest to niezwykłe miejsce, które powinien zobaczyć każdy, kto interesuje się budownictwem, jak i architekturą. Dziś nadal można zobaczyć doskonałe nawiązanie budowli do neogotyku.

Jednak, aby móc zobaczyć wieżę ciśnień w Kołobrzegu, jak i wiele innych ciekawych miejsc w tym rejonie, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie noclegi [Sianożęty]. Baza noclegowa w tej miejscowości oferuje swoim gościom warunki wypoczynku na wysokim poziomie, zarówno w hotelach jak i na polach namiotowych. Bardzo ważne jest to, że Sianożęty są miastem turystycznym prze cały rok, więc bez względu na to, czy będzie to wyjazd w okresie zimowym, czy też letnim to warunki noclegowe będą odpowiednie dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>